BitcoinBiznesGiełdy

Bitmarket.pl i Oświadczenie dyrektora – Marcina Aszkiełowicza

Jakiś czas temu pisaliśmy o upadku jednej ze starszych polskich giełd kryptowalut. Wszystko znajdziecie w tym artykule.
Chwilę temu na stronie atlas.bitmarket.pl pojawiło się oświadczenie dyrektora Kvadratco, czyli Marcina Aszkiełowicza:

Szanowni Klienci serwisu Bitmarket
Żadna z osób, które zarządzały na przestrzeni lat giełdą Bitmarket, nigdy nie defraudowała środków Klientów. Jestem przekonany o swojej uczciwości i dobrej woli i będę jej bronił w trakcie postępowania sądowego.
Ogromna dziura, o której poinformowałem w ostatnich dniach Zarząd IQ Partners, jest wynikiem sytuacji nadzwyczajnych i błędów w zarządzaniu, popełnionych przez osoby faktycznie zarządzające wówczas giełdą, które miały miejsce w pierwszych dwóch latach działalności giełdy, po jej przejęciu z Aftermarket, min. włamaniu hakerskiemu na serwery giełdy, w wyniku którego z kont kilku użytkowników oraz kont technicznych giełdy, zginęło ponad 600 BTC. Sprawę kradzieży prowadziła olsztyńska delegatura PG Policji.
W sprawie powyższych okoliczności w najbliższych dniach złożę szczegółowe zeznania w prokuraturze prowadzącej postępowanie przygotowawcze.
Posiadam szereg niezbitych dowodów, na wytłumaczenie ujemnego salda środków.
Ich przybliżone saldo wynosiło już w 2017 roku ok. 2300 BTC, liczoną dla wszystkich kryptowalut i FIAT. Osoby faktycznie zarządzające wówczas giełdą, mając świadomość tej ogromnie trudnej sytuacji, zostawiły mnie samego z problemem ogromnego deficytu. Przez ostatnie 2 lata robiłem z całym zespołem wszystko, aby wyprowadzić firmę z tej patowej sytuacji.
Dziesiątki rozmów z inwestorami, spotkań i pomysłów rozwoju, nie przyniosły niestety poprawy sytuacji. Galopujący wzrost kursu kryptowalut zmuszał nas niejednokrotnie do podejmowania niekorzystnych działań w celu utrzymania płynności giełdy.
Do ostatnich dni żyłem nadzieją, że uda się uniknąć tej katastrofy – dla setek Klientów i mojej osobistej.
Jestem na skraju wytrzymałości fizycznej i emocjonalnej. Zaszczuty i ścigany przez poszkodowanych Klientów.
Mogę teraz tylko prosić i wybaczenie, cierpliwość i prawo do obrony. Nie byłem i nie jestem oszustem. Zostałem zostawiony przez wspólników sam, na tonącym okręcie, naiwnie wierząc, że uda się nim dopłynąć do portu.

Karol

18 letni uczeń technikum o kierunku marketing. Pasjonat świata kryptowalut i nowych technologii. W wolnych chwilach tworzę filmy na YouTube.

Jeden komentarz do “Bitmarket.pl i Oświadczenie dyrektora – Marcina Aszkiełowicza

  • Trochę słabe oświadczenie, jeżeli sytuacja była zła juž wcześniej należało złożyć wniosek upadłościowy a nie przyjmować nowych klientów i ich oszukiwać nieprawdziwymi informacjami.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *