BitcoinKryptowaluty

Czy Donald Trump może zbanować bitcoina?

Bitcoin po raz kolejny spadł z ceny, po wpisie prezydenta Stanów Zjedoczonych – Donalda Trumpa, w którym zaznaczył, że nie jest on fanem Bitcoina i innych kryptowalut, gdyż ich wartość nie jest stabilna i nie jest oparta na aktywach.

Dyskusja, która wynikła pod wpisem przyciągnęła globalną uwagę oraz zaznaczyła mocną pozycję kryptowaluty bitcoin – przecież prezydent wydał oficjalne oświadczenie w tym temacie. Jednak jedna z najważnieszych osób na świecie ma możliwość zbanowania bitcoina?

Jak mógłby to zrobić? Wiele osób twierdzi, że może po prostu zakazać swoim obywatelom używania kryptowalut oraz ustalić ogromne kary za korzystanie z tego systemu. Zbanowanie bitcoina w USA byłoby ogromnym ciosem dla świata kryptowalut – wiemy przecież ile obywateli z Ameryki inwestuje i kupuje bitcoina. Czy są inne opcje na zbanowanie bitcoina?

USA może nałożyć również duże podatki dot. kryptowalut przez co jego używanie będzie w ogóle nieopłacalne i będzie powodowało same straty.

Jednak ten scenariusz jest raczej niemożliwy – zakazanie bitcoinów nie leży w interesie Trumpa.

Sam bitcoin nie ma technicznej możliwości, aby zniknął – jego kod i działanie jest zdecentralizowane, a zalety tej technologii zawsze zapewniają pewne korzyści.

Bartłomiej

18 letni uczeń technikum informatycznego z rozszerzeniem gier komputerowych. Pasjonat świata kryptowalut i nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *