Kryptowaluty

Indie jednak uwierzą w kryptowaluty?

W ubiegły piątek Minister finansów w Indiach, czyli Diai Nirmala Sitharaman przedstawił budżet kraju na najbliższe lata 2019-2020. W swoim wystąpieniu nie wspomniał ani słowem o kryptowalutach i bitcoinie, niektórzy określają to jako pozytywny znak co do przyszłości kryptowalut. Cały dokument koncentruje się wokół rozwoju kraju, zawarte są w nim rzeczy dotyczące rozwoju infrastruktury, cyfryzacji, zatrudnienia, produkcji, troski o środowisko, opiece zdrowotnej, badaniach i rozwoju kultury oraz programie kosmicznym.

Wszyscy znamy jak Indie podchodziły do tematu kryptowalut – były nawet pogłoski o ustawie, która mówiła o karze nawet do 10 lat więzienia za posiadanie kryptowalut. Czy to się zmieni? Czy Indie zmienią swój stosunek do świata nowoczesnych środków płatniczych?

Znalezione obrazy dla zapytania indie bitcoin

Nischal Shetty, czyli człowiek, który inicuje ruch #IndiaWantsCrypto proponuje rządowi Indyjskiemu kilka rozwiązań dotyczących regulacji kryptowalut. Proponuje m.in wprowadzenie obowiązkowych zasad KYC i AML (co sugeruje grupa G20), usunięcie zakazu otwierania kont w bankach dla firm, obserwowania nowej technologii i ostatecznej regulacji świata kryptowalut. Czego możemy oczekiwać? Najbliższe lata pokażą, czy świat zaakceptuje kryptowaluty i czy staną się powszechnym środkiem płatniczym.

Bartłomiej

18 letni uczeń technikum informatycznego z rozszerzeniem gier komputerowych. Pasjonat świata kryptowalut i nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *