BitcoinKryptowaluty

Kobiety zaczynają inwestować w kryptowaluty!

Według większości badań jeszcze do niedawna 90% inwestorów byli mężczyźni. Od niedawna do zasobów cyfrowych zaczęły też przekonywać się kobiety. Szacuje się, że stanowią aktualnie one około 20% wszystkich inwestorów w Europie.

„Chcieliśmy zdemaskować ludzi, którzy kształtują branżę kryptowalut. Mam nadzieję, że ten raport pomoże wszystkim lepiej zrozumieć, kim są ci ludzie, jakie są ich postawy, a także ich styl życia, finanse i zachowania inwestycyjne”

Mówi CEO Bitpanda – Eric Demuth
Znalezione obrazy dla zapytania bitcoin kobiety

Badanie dotyczące inwestorów zostało przeprowadzone w 17 krajach Europy, a wyniki były zdumiewające! Otóż okazało się, że inwestują nie tylko młodzi ludzie, ale także ci powyżej 35 lat – stanowią aż 40% inwestorów.

Wiedza o krypto jest coraz bardziej dostępna. Z badania znajomości kryptowalut i technologii blockchain wśród kobiet, które przeprowadziłyśmy razem z Pauliną Paprzycką 10 miesięcy temu w ramach inicjatywy Blockchain Girls, wynikło, że aż 91,3% respondentek słyszało o kryptowalutach, ale tylko 14,5% wykorzystywało je w praktyce! To niewielki procent, ale jak się okazuje, większość z ankietowanych kobiet, które nie używały kryptowalut w ogóle, warunkowało to zbyt małą wiedzą.

Myślę, że coraz większa dostępność szkoleń, książek czy magazynów o kryptowalutach, zmniejsza próg wejścia, który jest potrzebny do rozpoczęcia inwestycji, temat ten staje się coraz bardziej „oswojony”. Szczególnie, że kobiety są bardzo otwarte na nowości i edukację – z naszego badania wynikło, że aż 85% dziewczyn, które nie słyszało o kryptowalutach, chciałyby dowiedzieć się czym są.”

Blockchain girls

Bartłomiej

18 letni uczeń technikum informatycznego z rozszerzeniem gier komputerowych. Pasjonat świata kryptowalut i nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *