BitcoinKryptowaluty

Kryptowaluta Libra wzmocni Bitcoina? Tak twierdzi znany miliarder!

Znany miliarder Tim Draper w rozmowie z CNBC przyznał, że jego zdaniem kryptowaluta Facebooka – Libra wzmocni pozycję bitcoina i kryptowalut na świecie. Jest to jak najbardziej logiczne – wiele firm wchodzi do świata nowych technologii wraz z gigantycznym projektem Facebooka.

Znalezione obrazy dla zapytania libra facebook
Firmy partnerujące projektowi Libra

Tim Draper znany jest w środowisku Bitcoina od kilku lat. W 2014 roku kupował kryptowaluty na aukcjach FBI, które przejęło waluty cyfrowe w związku z likwidacją sklepów w darkwebie, np. SilkRoad. Drapaer od początku przemawiał o projekcie Libry bardzo pozytywnie, wykazywał zainteresowanie projektem i chęć inwestycji.

Znalezione obrazy dla zapytania tim draper

 „Mówiliśmy o Bitcoinie i dewaluacji peso, i zaproponowałem zakład: jeśli peso byłoby wyceniane więcej niż Bitcoin, podwoiłbym moją inwestycję, której dokonałem w  kraju. Ale jeśli Bitcoin zyskałby wyższą cenę niż peso [jak jest teraz – przyp. redakcji], musieliby [tj. władze] uznać go za walutę narodową, co byłoby doskonałą decyzją (…)” – Tim Draper

Bartłomiej

18 letni uczeń technikum informatycznego z rozszerzeniem gier komputerowych. Pasjonat świata kryptowalut i nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *