BitcoinKryptowaluty

Minister finansów: Indie NIE zakazują kryptowalut!

Minister finansów Indii Anurag Thakur w swojej wypowiedzi zaznaczył, że w Indiach prawo nie zakazuje wyraźnie użwania kryptowalut.

Niedawno, 16 lipca, Thakur stwierdził w Rajya Sabha: „Odnotowując ten problem (handel kryptowalutami w Indiach), rząd ustanowił komitet międzyresortowy (IMC) pod przewodnictwem Sekretarza (Spraw Gospodarczych). IMC przekazało raport rządowi. ”

Znalezione obrazy dla zapytania india crypto

Ale w swoim oświadczeniu z 16 lipca Thakur powiedział, że IMC przedstawiło już swoje sprawozdanie z zaleceniami. Wskazuje to, że raport został złożony między 8 lipca a 16 lipca. Jednakże, kiedy skonsultowano się z departamentem spraw gospodarczych, starszy urzędnik powiedział Inc42: „ Między ministerialnym komitetem nie złożono żadnego raportu między wspomnianym harmonogramem”.

Przekroczony projekt ustawy o kryptowalutach z 2019 r., Jeśli jest prawdziwy, pokazuje, że rząd zaleca całkowity zakaz handlu kryptowalutami w Indiach. Rząd nie wprowadził jednak tego samego projektu ani w parlamencie, ani w miejscach publicznych, co oznacza, że ​​może rozważać dalsze zmiany w projekcie.


Niezależnie od przyczyny, odpowiedź Thakura nie wyjaśnia tego, a jeśli cokolwiek, daje nadzieję firmom kryptograficznym. Ale zamieszanie związane z losem kryptowaluty na pewno nie zniknęło.

Bartłomiej

18 letni uczeń technikum informatycznego z rozszerzeniem gier komputerowych. Pasjonat świata kryptowalut i nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *