Kryptowaluty

Własna kryptowaluta Mikołaja Kopernika, czyli CoperniCoin!

Wiele firm oraz organizacji podąża za trendem i zaczyna emitować swoje własne kryptowaluty. Na taki pomysł wpadł również urząd marszałkowski województwa Warmińsko-Mazurskiego tworząc swój token oparty na platformie Waves. Token CoperniCoin został wyemitowany 19 lutego 2019 roku, czyli w 546 urodziny Mikołaja Kopernika, wybitnego naukowca i astronoma.

Token CoperniCoin nie jest pełnoprawnym tokenem, bowiem nie można go kupić. Zdobyć go możemy tylko przy różnych atrakcjach turystycznych: np. gry internetowe, konkursy, czy też konferencje. Na platformie CoperniCoin.pl jest możliwość wymiany CC na nagrody rzeczowe typu Brelok, Magnes, Kubek Termiczny, Uchwyt Teleskopowy, Plecak i Mapa Zdrapka.

Lista produktów możliwych do odebrania na stronie CoperniCoin.pl

„Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach ma przybliżać do jego dziedzictwa i promuje nasz region – w końcu to tu, na Warmii, Mikołaj Kopernik spędził ponad połowę życia i dokonał swoich odkryć”

– Maciej Bułkowski, dyrektor Departament Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim.

Token jak już wspomnieliśmy oparty jest na platformie Waves z kilku względów, a jednym z nich był aspekt ekologiczny – Waves nie wykorzystuje koparek kryptowalut (górników) do potwierdzania transakcji, a jak wiemy górnikami są komputery, które zużywają energię elektryczną.

Do programu CoperniCoin mogą włączać się przedsiębiorcy i instytucje, aby pomóc w jego dalszym rozwoju!

Bartłomiej

18 letni uczeń technikum informatycznego z rozszerzeniem gier komputerowych. Pasjonat świata kryptowalut i nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *